O nás

„Vaříme poctivou, tradiční rakousko-uherskou kuchyni s českými prvky a moderním twistem“

„Nechte se pohostit“

O autentickou a neopakovatelnou chuť se stará šéfkuchař Jan Volšička se svým týmem, kterého mohou zákazníci vidět i v naší otevřené kuchyni. Zaměřujeme se hlavně na kvalitní suroviny i zpracování a naším cílem je používat co nejvíce lokálních surovin. V menu ale najdete i steaky ze stařeného masa, které jsou právě jedním z moderních twistů celého konceptu. Garantem, spolutvůrcem a supervizorem Pohostince Monarch je známý šéfkuchař Jan Punčochář z restaurace Grand Cru, Lodecká 4.


Pohostinec Monarch sídlí v ulici Na Perštýně v centru Prahy. Místo si zachovává originální atmosféru a název již od svého založení. Nejprve tu byl provozován vinný bar Monarch a od počátku roku 2016 se změnil koncept na gastrobar se zaměřením na španělské tapas. Pohostinec Monarch vznikl v květnu roku 2017. Za projektem stojí skupina Premier Group, do níž spadají provozy Grand Cru, Lodecká 4, a karlínské bistro a obchod s delikatesami Premier Mercato. Pohostinec Monarch nabízí tradiční plzeňské pivo a polotmavého Blatenského Kohouta z jihočeské Blatné. Milovníci vín tu mají možnost ochutnat krásná vína od vinařů z Česka, Slovenska, ale i vyhlášených vinařství ze zbytku Evropy. Výhradním dodavatelem lihovin, destilátů, vín a nealkoholických nápojů je společnost Premier Wines & Spirits, která má na svědomí i vlastní značky jako Baron Hildprandt, Liqvére, Altfernet, Aperitíf či nový likér z divokých šípků Wilder.

Jan Volšička

Jan Volšička se vyučil na učilišti U Krbu v Praze a hned po škole nastoupil na několik let do hotelu Holiday Inn na Vyšehradě. Další zkušenosti sbíral v restauraci Gordona Ramsayho Maze. Následně vycestoval do Velké Británie, kde působil dva roky v restauraci Grayshott Spa jako chef de partie. Stál rovněž u zrodu Hotelu Savoy ve Špindlerově Mlýně, kde pracoval na pozici sous chef, stejně jako ve steak housu George Prime Steak. Právě tam zdokonalil své umění v přípravě steaků. Poslední rok byl součástí týmu Jana Punčocháře v restauraci Grand Cru, Lodecká 4. Ten ho na jaře roku 2017 vybral do pozice šéfkuchaře nové restaurace Pohostinec Monarch. 

Copyright © 2018 Pohostinec Monarch. All rights reserved.