Degustace Champagne

Degustace Champagne

Vážení přátelé a milovníci vína,
rádi bychom vás pozvali na jedinečnou degustaci vín z regionu Champagne. O šampaňském se říká, že je to nejušlechtilejší nápoj s bublinkami na světě a my s tím jednoznačně souhlasíme.

 

A na které domy se můžete těšit? Michel Arnould je vynikajícím pěstitelem ve Verzenay v oblasti Montagne de Reims. Specializuje se na odrůdu Pinot noir, která je vysazena na více než 80% z 12 hektarů jeho vinic, z nichž drtivá většina je klasifikována jako Grand Cru. A tak i jeho základní champagne je vyrobeno výhradně z Grand Cru poloh. Stranou nezůstává Pierre Peters, který se z malého growera dostal na pozici špičkového malého domu. Jeho specializací je odrůda Chardonnay a tak jeho vína jsou vždy Blanc de Blancs a hlavně Grand Cru a představují vynikající hodnotu.

 

Z "klasických" domů se pak můžete těšit na Champagne Deutz, který dlouhodobě patří mezi nejoceňovanější značky champagne a například jejich Classic brut pak mezi nejlépe hodnocená NV vína. Piper-Heidsieck pak představuje nejoceňovanější dům 21. století, vždyť žádný jiný champagne house nezískal od roku 2000 tolik ocenění, jako Piper. Pomyslnou třešničku na dortu pak tvoří Charles Heidsieck, který je jednou z nejoblíbenějších značek mezi opravdovými milovníky vín s bublinkami. Jeho základní šampaňské Brut Réserve je dle Stevensona vůbec nejhodnotnější šampaňské napříč všemi kategoriemi. Je nádherně toastové, bohaté a měkké, a to díky vysokému podílu rezervních vín. Chválou nešetří ani Richard Juhlin, dle něhož je Brut Réserve jedno z nejlepších neročníkových šampaňských.

 

Zkrátka, tento večer se přeneseme do Champagne se vším všudy a vy si budete moci vychutnávat rozdílnost stylů, odrůd a také noblesu a eleganci šampaňského vína.

 

Cena vstupenky je 995 Kč (v degustaci bude 8 vzorků)
Kdy: 9. února 2022 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

 

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE

Michel Arnould Grand Cru Tradition Blanc de Noirs brut
Pierre Peters Cuvée de Reserve Grand Cru Blancs de Blancs brut
Deutz Classic brut
Charles Heidsieck Reserve brut
Piper-Heidsieck Millésime 2012 brut
Deutz Rosé brut
Piper-Heidsieck Rose Sauvage brut
Piper-Heidsieck Riviera demi sec