Degustace Luciano Sandrone, Elio Sandri & Fratelli Alessandria

Degustace Luciano Sandrone, Elio Sandri & Fratelli Alessandria

Vážení přátelé a milovníci vína,

rádi bychom vás pozvali na naši další degustaci - tentokráte se zaměřením na úžasnou italskou oblast Piemont a tři naprosto špičkové vinaře - Luciano Sandrone, Fratelli Alessandria a Elio Sandri.

Elio Sandri je možná jedna z nejméně známých absolutních hvězd současnosti. Relativně mladé (založeno roku 1965) a malé vinařství (vlastních ca 7 ha vinic) s tradičním přístupem k vinohradnictví produkující bohatá, koncentrovaná a elegantní vína s krásnou texturou a délkou, včetně dobrého potenciálu ke zrání.

Fratelli Alessandria je jeden ze skrytých pokladů vesnice Verduno, kde sídlí, s historií sahající do počátku 19. století. Toto 12 hektarové vinařství vede již pátá generace rodiny - Vittore a jeho strýc Alessandro. Jejich vína nabízí přesně to, co od špičkových Barol očekáváme - komplexnost bez těžkosti a strukturu s jemností, zkrátka neuvěřitelně plná, harmonická a zároveň velmi elegantní vína s krásným potenciálem ke zrání.

Vinařství Luciano Sandrone netřeba snad ani představovat, patří dnes již mezi kultovní výrobce moderního Barola, jehož vína se prodávají striktně na alokace. Mimořádnou péči věnoval Luciano Sandrone vínům napříč celým spektrem své nabídky, a tak i základní vína umožní získat cenově příjemnou představu o jeho stylu a vinařském umu. Přijďte se "poklonit" letos zesnulé legendě.

Cena vstupenky je 990 Kč (v degustaci bude 6 vzorků)

Kdy: 5. dubna 2023 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE

Barbera d´Alba 2019 Luciano Sandrone
Langhe Nebbiolo 2020 Elio Sandri
Langhe Nebbiolo Prinsiot 2019 Fratelli Alessandria
Barolo 2017 Fratelli Alessandria
Barolo Perno 2017 Elio Sandri
Barolo Aleste 2017 Luciano Sandrone