Bílé Burgundsko

Bílé Burgundsko

Vážení přátelé a milovníci vín,

Rádi bychom Vás pozvali na degustaci bílých burgundských vín, která pro mnohé znamenají absolutní špičku ve světě vín. Vybrali jsme pro vás vína napříč Burgundskem, o kterých si myslíme, že z našeho portfolia představují co nejlepší poměr cena výkon a jsou krásnou ukázkou rozdílnosti stylů a rozmanitosti odrůdy Chardonnay.

Na jaká vinařství se můžete těšit? Domaine Roulot je jeden ze tří nejlepších výrobců v Meursault vedle Coche-Dury a Comtes Lafon. Tato biodynamická doména vyrábí z 10 hektarů celou řadu čistých, řízných a komplexních meursaultů s důrazem na individuální terroir. Domaine Latour-Giraud je skvělé malé vinařství s 10 ha zdrojem tradičních bílých burgundských vín za velice dobré ceny. Jejich vína jsou krásně čistá a svěží, s plným projevem meursaultského Chardonnay podpořeným lehkým dotykem sudu. Domaine Ferret bylo založeno v roce 1840, a tím se řadí mezi nejstarší vinařství v regionu. Velký zlom v historii tohoto vinařství nastal po 2. světové válce, kdy se vinařství zaměřilo na kvalitu výroby. V současné době je vinařství synonymem kvality a ze svých 18 hektarů vinic vyrábí prvotřídní vína uznávaná předními světovými kritiky.

Pierre-Yves Colin-Morey je naprosto posedlý kvalitou a čistotou svých vín. Ta jsou mimořádně komplexní a elegantní, a to na všech úrovních kvality. Jeho základní Bourgogne a vína z vesnice St. Aubin tak představují mimořádnou hodnotu. A třešničku na dortu zcela jistě představuje i proslulá Madam Leroy, o které se nedá říct snad ani nic jiného, než že právě ona je opravdovou ikonou světového vinařství.

Cena vstupenky je 790 Kč (v degustaci bude 7 vzorků)

Kdy: 9. března 2022 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE

Domaine Roulot Bourgogne blanc 2019
Domaine Leroy Bourgogne blanc Fleur de Vigne NV
Domaine Ferret Pouilly-Fuissé 2018
Pierre-Yves Colin-Morey Bourgogne Chardonnay 2019
Pierre-Yves Colin-Morey St. Aubin Le Banc 2019
Domaine Latour-Giraud Meursault Charles Maxime 2015
Domaine Latour-Giraud Meursault 1er Cru Genevrières 2013