Degustace vín z Kalifornie

Degustace vín z Kalifornie

Vážení přátelé a milovníci vín,,

rádi bychom Vás pozvali na degustaci vín z Kalifornie, konkrétně z proslulého Napa Valley. Pro některé tato vína představují velkou neznámou, někteří vína, velmi často ve stylu Bordeaux, naopak milují a vyhledávají.

Na jaká vinařství se můžete těšit?
Spottswoode je rodinné vinařství operující na cca 17 hektarech historického panství Spottswooode, nicméně víno zde vyrábí až od roku 1982, skoro 100 let od založení. Soustředí se výhradně na Cabernet Sauvignon, s malými plochami Sauvignon blanc, Cabernet Franc a Petit Verdot. Jejich vína dnes představují opravdovou „klasiku“, pokud tak můžeme vína z Kalifornie vůbec nazvat.

Dominus Estate pravděpodobně vyrábí jeden z nejlepších tzv. "kultovních" Cabernetů. Majitel, Christian Moueix, který toto vinařství spoluvlastní již od roku 1982, se tak, díky doporučení Roberta Mondaviho, vedle věhlasného Chateau Petrus z Pomerolu věnuje i novosvětským vínům. Panství je založeno na vinici Napanook, která je pozoruhodná tím, že je vůbec jedním z prvních míst osázených hrozny v oblasti Napa Valley. Specializují se na odrůdy tolik typické pro Bordeaux v čele s odrůdou Cabernet Sauvignon. V roce 2008 Christian vstoupil i do projektu vinice Ulysses.

Cena vstupenky je 1990 Kč (v degustaci bude 6 vzorků)

Kdy: 23. března 2022 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE

Spottswoode Sauvignon blanc 2019
Othello 2016
Napanook 2012
Lyndenhurst Cabernet Sauvignon 2018
Spottswoode Cabernet Sauvignon 2017
Ulysses Cabernet Sauvignon 2015