Degustace Burgundských vín

Degustace Burgundských vín

Vážení přátelé a milovníci vín,

burgundská jsou pro mnohé top vína na světě. A právě proto (+ nízké objemy produkce) jsou drahá a s tím přijde vhod spolehlivá rada. A to nejen od zkušeného someliéra, ale především od Vašeho vlastního patra.


Připravili jsme pro vás degustaci 3 vinařství, v čele s Ghislaine Barthod - jednou z legend Burgundska. Silou domény je řada vín Chambolle s osmi samostatnými prvotřídními 1er cru. Zatímco každé víno vykazuje perfektní ukázku terroiru, celkovým efektem společným pro všechna vína je smyslná ovocnost a jemnost Chambolle. Vína Ghislaine Barthod jsou vždy vrcholně elegantní a harmonická a vykazují obdivuhodnou koncentraci a délku. Nejlepší vína mohou stárnout ladně dvacet let a více.


Domaine rodiny Groffierů je považována za jeden z drahokamů v Côte de Nuits. Byla založena již v 19. století Fredericem Groffierem, každopádně počátek dnešní slávy se pojí s jeho synem, Julesem, který ve 30. letech dokázal „dát dohromady“ drtivou většinu jejich vinic. Přestože sídlí v Morey, nevlastní zde žádnou vinici, všechny jejich parcely jsou v Gevrey-Chambertin a především v Chambolle-Musigny. V současnosti mají cca 8 hektarů, zahrnující například 1 ha Bonnes Mares nebo celý 1 hektar Chambolle-Musigny 1er Cru Les Amoureuses (největší podíl ze všech vlastníků na této vinici).


Louis Boillot, pocházející z velkého volnayskéjo klanu Boillotů, se přesunul z Gevrey-Chambertin do Chambolle, kde sídlí jeho partnerka Ghislaine Barthod, se kterou nyní sdílí sklepy a stará se i o její vinice. Od té doby získala jeho vína na přesnosti a zejména od r. 2010 opouštějí jeho sklepy pěkně strukturovaná a elegantní vína. Jejich syn Clément Boillot-Barthod, který má momentálně na starosti vinařství v Beaujolais, tak jednoho dne zdědí obě domény (Louise a Gishlaine) a vytvoří tak do budoucna jednu z nejlepších domaine v Burgundsku.

 

Přijďte zjistit, které z nich se bude líbit právě vám.

 

Stejně jako v předchozích večerech si můžete vybrat jakékoli jídlo v Monarchu s 10% slevou.

 

 

Cena vstupenky je 1490 Kč (v degustaci bude 7 vzorků)
Kdy: 29.září 2021 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

 

Při nákupu nad 14.900 Kč vám bude cena vstupenky odečtena.

 

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE
Gevrey-Chambertin Les Seuvrées 2018 Robert Groffier
Chambolle-Musigny 1er Cru Les Hauts Doix 2018 Robert Groffier
Bourgogne Rouge 2017 Ghislaine Barthod
Chambolle-Musigny 2017 Ghislaine Barthod
Chambolle-Musigny 1er Cru Les Noirots 2017 Ghislaine Barthod
Moulin-á- Vent Vieilles Vignes 2016 Louis Boillot
Moulin-á-Vent Les Brussellions 2018 Louis Boillot

 

SAVE THE DATE
12. října, 18:30 – Jižní Amerika
26. října, 18:30 – Španělská Rioja
9. listopadu, 18:30 - Procházka po Chablis
24. listopadu, 18:30 - Piemont
9. prosince, 18:30 - Francouzské bubliny