Degustace jihoamerických vín

Degustace jihoamerických vín

 
 
 
 

Degustace jihoamerických vín

Vážení přátelé a milovníci vína,

rádi bychom vás pozvali na degustaci jihoamerických vín, která mají stále pevnější místo v naší nabídce. Ochutnáme si vína ze 3 vinařství a 2 zemí. Viña Santa Rita je historické vinařství, jedno z největších a nejvýznamnějších v Chile. Podnik vlastní přes 3.000 hektarů vinic v různých oblastech Chile a vyrábí několik různých řad vín, počínaje „120“, která je vzpomínkou na zmíněný úkryt 120 vojáků ve sklepích sídla Casa Real, dále pak řady Reserva, Medalla Real – Gran Reserva a prémiová vína z jednotlivých údolí vhodných pro tu kterou odrůdu.

 

Argentinu zastupuje vinařství Doña Paula, podnik založený na úpatí And hospodaří na více než 700 hektarech vinic v různých částech oblasti Mendoza a vyrábí širokou paletu vín s největším důrazem na odrůdu Malbec. V nabídce nalezneme tři různé řady určené pro distribuci do různých prodejních kanálů. Společným atributem vín Dona Paula jsou sametově hebké vyzrálé třísloviny, plná a přitom ovocná chuť a solidní poměr mezi kvalitou a cenou.

 

A třešinkou na dortu je zcela výjimečné vinařství - Aristos - vycházející hvězda na poli chilského vinařství, která má před sebou zářnou budoucnost. Jedná se o relativně nový projekt, za nímž stojí slavná burgundská Domaine du Comte Liger-Belair z Vosne-Romanée (monopolní vlastník Grand Cru vinice La Romanée), Pedro Parra (jeden z osmi terroir konzultantů na světě, přičemž všichni ostatní jsou Francouzi) a Francois Massoc (vinař prestižního chilského vinařství Calyptra, který v roce 2011 získal cenu za nejlepší chilský Cabernet Sauvignon a Sauvignon). Vína se rodí v chladnějším regionu Cachapoal (údolí Rapel) a jejich produkce je velmi nízká. Známý britský kritik Tim Atkins ohodnotil Cabernet Sauvignon ročníku 2008 95 body a vína z tohoto vinařství celkově považuje za potenciálně nejlepší vína jižní polokoule. Decanter udělil Chardonnay 2008 dokonce 100 bodů!

Přijďte si s námi udělat takový malý výlet na jihoamerický kontinent a ochutnat si skvělá vína.

Cena vstupenky je 599 Kč (v degustaci bude 7 vzorků)
Kdy: 12.října 2021 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE
Sauvignon Blanc Reserva 2017 Santa Rita
Chardonnay Duqueza Aristos 2011 Aristos
Black Edition 2018 Vina Dona Paula
Malbec Seleccion de Bodega Dona Paula 2016 Vina Dona Paula
Carmenere Gran Reserva Medalla Real 2015 Santa Rita
Malbec El Alto Parcel 2011 Vina Dona Paula
Cabernet Sauvignon Baron Aristos 2011 Aristos

SAVE THE DATE
26. října, 18:30 – Španělská Rioja
9. listopadu, 18:30 - Procházka po Chablis
24. listopadu, 18:30 - Piemont
9. prosince, 18:30 - Francouzské bubliny