Degustace Toskánsko

Degustace Toskánsko

Vážení přátelé a milovníci vína,

Toskánsko je v současnosti nejslavnější vinařská oblast Itálie a my bychom Vás rádi pozvali na degustaci věnovanou tomuto regionu. Přestože zde kraluje odrůda Sangiovese, jsou rozdíly mezi svěžím a ovocným Chianti Classico nebo plným a strukturovaným Brunello di Montalcino obrovské. Velmi populární jsou v současnosti Supertoskánská vína, tedy cuvée italských a francouzských odrůd.

Vína z této oblasti Vám mohou přiblížit čtyři velmi zajímavá a také hodně odlišná vinařství.

Castello Banfi je jedním z nejvýznamnějších producentů v oblasti Montalcino a přes poměrně velký objem produkce si vždy zachovává vysoký standard kvality svých vín. Toto dominantní vinařství v regionu patří americko-italské rodině Mariani. Banfi je dnes jedním z nejvýznamnějších producentů v oblasti. Doménou vinařství jsou vína Brunello di Montalcino.

Oblast Chianti a Montepulciana doporučujeme poznat na vínech bývalého profesora filozofie Vittoria Innocentiho, jehož velmi hodnotná a zároveň charakterem neotřelá vína mají širokou škálu příznivců. Cantine Vittorio Innocenti produkuje velmi hodnotná červená vína z Toskánska.

Historickou usedlost Il Marroneto zakoupil v roce 1974 právník Giuseppe Mori, otec současného majitele Alessandra. V současnosti hospodaří na cca 9 hektarech vinic a jejich vinařství se po relativně krátké době řadí mezi 10 nejvýznamnějších a nejdůležitějších v Montalcinu a nabízí tradiční a elegantní vína.

Mezi kultovní vinařství v oblasti Bolgheri pak bezpochyby patří Le Macchiole. Kultovní vinařství, které spolu s víny Sassicaia a Ornellaia dostalo Bolgheri na mapu těch nejvěhlasnějších vinařských lokalit na světě.

Cena vstupenky je 850 Kč (v degustaci bude 8 vzorků)

Kdy: 23. února 2022 od 18:30
Kde: Monarch, Na Perštýně 15, Praha
Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

SEZNAM VÍN V OCHUTNÁVCE

Rosso di Montepulciano DOC 2016 Vittorio Innocenti
Rosso di Montalcino Ignaccio DOC 2018 Il Marroneto
Vino Nobile di Montepulciano DOCG 2014 Vittorio Innocenti
Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2012 Vittorio Innocenti
Bolgheri Rosso DOC 2019 Le Macchiole
Brunello di Montalcino DOCG 2016 Castello Banfi
Brunello di Montalcino DOCG 2016 Il Marroneto
Paleo Rosso IGT 2016 Le Macchiole